Doğal ve güçlü bir antibiyotik

Doğal ve güçlü bir antibiyotik

Evet bu şifa kaynağı ‘temizleyici’-tonik (organları uyaran ve güçlendiren ilaç), aslında bir antibiyotik olup gram-pozitif ve gram-negatif(*) bakterileri yok ederek vücudun her yerinde kan akışını ve lenf akışını arttıran güçlü bir antiviral ve antifungal(**) formüle sahiptir. Bu bitkisel ilaç Candida(***) ile savaşmak için de en iyi seçimdir.

(*) Gram boyama bakterilerin mikroskobik incelenmesinde kullanılır.
(**) Antifugngal = Mantar hastalıkların tedavisi için antifungal ilaç.
(***) Candida = insan ve hayvanlarda mantar hastalığı.

Bu tonik birçok insanda virüslerin, bakterilerin, parazitlerin, mantar enfeksiyonlarının tedavisinde ve hatta veba hastalıklarının iyileşmesinde yardımcı olmuştur!! Onun için gücü kesinlikle hafife alınmamalıdır.

Kronik rahatsızlık ve hastalık tedavisinde kullanılan bu tonik, kan dolaşımını teşvik eder ve kanı temizler. Yüzyıllar boyunca bu tarif milyonlarca insanın en ölümcül hastalıklarla savaşmasına yardımcı olmuştur. İşte bu gizli sır yüksek kaliteli doğal ve taze malzemelerin güçlü birleşiminde yatıyor!

Özetle bu tonik birçok enfeksiyon tedavisinde etkilidir, bağışıklık sistemini başarılı bir şekilde güçlendirir. Ayrıca antiviral, antibakteriyel, antifungal olup parazitleri yok eder. En ciddi enfeksiyonlara karşı yardımcı olur.

Master tonik tarifi

Dikkatli olun kokusu çok güçlüdür ve nazal sinüsleri hemen uyarır.

Malzemeler:

  • 700 ml elma sirkesi (doğal olmasına özen gösterin)
  • 1/4 fincan ince doğranmış sarımsak
  • 1/4 fincan ince doğranmış soğan
  • 2 adet taze kırmızı acı biber, en acı olanı (temizlerken dikkat edin - eldiven giyin!)
  • 1/4 fincan rendelenmiş zencefil
  • 2 yemek kaşığı rendelenmiş yabanturpu
  • 2 yemek kaşığı zerdeçal tozu

Hazırlanışı:

Tüm malzemeleri sirke hariç bir kaseye koyun. Karışımı tek kullanımlık bir şişeye aktarın. Şimdi elma sirkesini şişenin kenarına kadar doldurun. Şişenin üçte birinin sirke ile dolması daha uygundur. Bir kapak ile iyice kapatın ve sallayın. Kavanozu 2 hafta boyunca serin ve kuru bir yerde saklayın.

Günde birkaç kez iyice çalkalayın. 14 gün sonra meydana gelen sıvı karışımı maddeyi bir kaba bastırarak sıkıştırın. Bunun için bir elek kullanmak en iyisidir. Tüm suyu çıkana kadar sıkın. Artık suyu kalmamış bu kuru maddeyi yemeklerde kullanın. Şifa tonik kullanıma hazırdır. Toniği buzdolabında saklamanıza gerek yoktur.

Pratik ipucu:

Zeytinyağı ile karıştırıp salata soslarında veya yemeklerde kullanabilirsiniz.

Doğru ayarlama:

Dikkat: Tadı çok yoğun ve keskin baharatlı olabilir! Özel ipucu: Tonik den yedikten sonra meydana gelen yanma ve ısı hissini azaltmak için bir dilim portakal veya limon yiyin. Etkisini azalttığı için su ile ilave etmeyin.

Her gün 1 çorba kaşığı tonik almanız soğuk algınlığına karşı iyi gelecek ve bağışıklık sisteminizi güçlendirecektir. Günde yarım çay bardağı dolusuna ulaşana kadar günlük miktarı artırın. Daha ciddi bir hastalık veya enfeksiyonla mücadele ediyorsanız, günde 5-6 kez 1 çorba kaşığı alın. Bu tonik hamile kadınlara uygun değildir, çocuklara ise çok az miktarda verebilirsiniz.

Sarımsak geniş çapta sağlığa yarar sağlayan güçlü bir antibiyotiktir. Vücudunuzun ihtiyaç duyduğu milyonlarca yararlı bakteriyi öldüren kimyasal antibiyotiklerin aksine, sarımsağın tek hedefi bakteriler ve mikroorganizmalardır. Sarımsak ayrıca, sağlıklı bakterilerin seviyesini artırır ve çoğalmasını teşvik eder. Güçlü bir antifungaldir ve bütün antijeni, patojeni ve zararlı hastalığa neden olan mikroorganizmaları yok eder.

Soğan, sarımsağın yakın akrabasıdır ve ona benzer ancak daha hafif bir etkiye sahiptir. Bu ikili birlikte güçlü ve önemli bir antibiyotiktir.

Yabanturpu burun sinüslerine ve akciğerlere faydalı ve etkili bir bitkidir. Çoğu doktorun kabul edeceği gibi, sinüs geçişlerini açar, kan dolaşımını iyileştirir çünkü genellikle soğuk algınlığı ve grip buralardan başlayar.

Zencefil ise güçlü anti-inflamatuar özelliklere sahip bitkilerden ve kan dolaşımı için güçlü bir uyarıcıdır.

Pul biber kan dolaşımına katkı sağlayan en güçlü uyarıcıdır. En çok ihtiyaç duyulan bölgelerde, hastalıklara karşı mücadele etmek için, antibiyotik özelliklerini gönderir.

Zerdeçal mükemmel bir baharat olmanın yanında, enfeksiyonları ortadan kaldırır ve iltihabı azaltır. Kanserin gelişimini engeller ve bunamaları önler. Özellikle eklem ağrısı çekenlere fayda sağlayan bir baharattır.

Elma sirkesi titiz prosedürlere maruz kalan taze ve olgun elmalardan yapılır. Daha sonra fermente edilerek istenilen ürün elde edilir. Elma sirkesi muhtevasındaki pektin, kötü kolesterolü düşüren ve kan basıncını düzenleyen bir lif içerir. Sağlık uzmanları, insanların yaşlandıkça daha fazla kalsiyum ihtiyacı olduğunu kabul eder. Sirke, gıdalardan kalsiyum elde edilmesine yardımcı olur, bu da kemik sağlamlığını koruma sürecini destekler. Potasyum eksikliği, saç dökülmesi, kırılgan tırnaklar ve dişler, sinüs iltihabı ve burun akması gibi çeşitli sorunlara neden olabilir.

Elma sirkesi potasyum açısından zengindir. Bilimsel çalışmalar, potasyum eksikliğinin daha yavaş büyümeye yol açtığını göstermiştir. Eğer düzenli olarak elma tüketiyorsanız yukaruda yazdığımız tüm bu sorunlardan kurtulabilirsiniz. Potasyum ayrıca zehirli atıkları vücuttan da uzaklaştırır. Beta-karoten serbest radikallerin neden olduğu hasarı önler, cildi sıkı sıkıya gençleştirir. Elma sirkesi kilo vermek isteyenler için de iyidir. Doğal kilo kaybını destekleyen yağları ayırır. Ayrıca elma sirkesi, mantar ve bakteri enfeksiyonlarıyla mücadelede etkili olan asit içerir. Bu asit eklemlerin etrafında oluşan ürik asit birikintilerini çözer ve böylece eklem ağrısını giderir. Bu çözünmüş ürik asiti daha sonra vücut dışarı atar.

Öyle inanılıyorki elma sirkesi kabızlık, baş ağrısı, artrit, kemik zayıflığı, hazımsızlık, yüksek kolesterol, ishal, egzama, göz iltihaplanması, kronik yorgunluk, hafif gıda zehirlenmesi, saç dökülmesi, yüksek tansiyon, obezite ve daha birçok sağlık sorunları tedavisinde faydalıdır.

İşte ana Tonik, tüm bu durumlar ile baş etmek için en iyi kombinasyondur.